PATENTOVANÁ TECHNOLOGIE MILOO-ELECTRONICS

POPIS TECHNOLOGIE MILOO–ELECTRONICS

Srdcem osvětlení společnosti MILOO-ELECTRONICS je napájecí modul, který je založený na technologii sekvenčního napájení. Je to inovativní a patentované řešení, které nastavuje nový trend v oblasti napájecích LED systémů. Dovoluje prodloužit životnost systému o více než 100 000 hodin výdrže!

Systém sekvenčního napájení charakterizuje téměř úplná absence narušení EMI, nepatrná úroveň harmonických emisí (THD < 10 %), hodnota výkonu se blíží hodnotě (PF = 0,99) a velmi vysoká efektivita na úrovni vyšší než 90 %. Dosažení tak výborných elektrických parametrů je úplnou novinkou v oblasti LED napájení. Tomuto výsledku se nevyrovnají ani konvenční napájecí systémy.

Systém sekvenčního napájení je charakterizován téměř úplnou nepřítomností elektromagnetického rušení (EMI), nízkou úrovní harmonických emisí (THD < 10 %), výkonovým faktorem blížícím se k hodnotě PF = 0,99 a velmi vysokou elektrickou účinností nad 90 %. Dosažení tak výborných elektrických parametrů je zcela novým revolučním řešením v oblasti technologie napájení LED, které určuje úroveň, jemuž se konvenční energetické systémy nemohou vyrovnat.

KONSTRUKCE LED SVÍTIDLA

1. Na výběr několik variant difuzorů – typů krytí a optických systémů
Dostupné fotometrické soubory ukazují jejich vliv na rozložení světla

2. Integrovaný LED světelný zdroj optimálně navržený pro daný model svítidla
Může být proveden při libovolné barevné teplotě a s jiným indikátorem Ra

3. Inovativní sekvenční napájení
Na vyžádání lze modifikovat parametry svítidla (např. nestandardní výkon)

4. Vynikající životnost svítidla zajišťuje mimo jiné i korpus z oceli nebo hliníku
Je k dispozici jakákoli barva z palety RAL

INTELIGENTNÍ ŘÍZENÍ OSVĚTLENÍ – DALI

Svítidla MILOO-LIGHTING mohou být vybavena komunikačním rozhraním DALI (Digital Addressable Lighting Interface), které umožňuje dokonalé ovládání osvětlení. DALI je celosvětový standard v oblasti profesionálního řízení osvětlení (tzv. „Smart-lighting“, „Smart-building“).

  • ovládání osvětlení snižuje spotřebu energie až o 75 %
  • norma osvětlení ČSN EN 12464-1 doporučuje použití řídicích systémů, např. v konferenčních místnostech a učebnách
  • se systémem DALI dokážete ovládat libovolný počet LED svítidel pomocí dvouvodičové řídicí linky
  • systém DALI lze snadno integrovat do stávajících systémů automatizace budov
  • osvětlení lze automaticky nastavit v závislosti na množství denního světla vstupujícího okny nebo světlíky do daného prostoru
  • spolu se snímači pohybu může být osvětlení automaticky redukováno v méně často používaných místnostech, např. ve skladech, na chodbách

V rámci komplexní implementace investic založených na řídícím systému DALI MILOO-ELECTRONICS spolupracuje s firmou HELVAR.

Výhradní dodavatelé LED chipů

LED (Light-Emitting Diode = elektroluminiscenční dioda) je v elektrotechnice označení pro diodu, která emituje světlo, případně infračervené nebo ultrafialové záření, čímž se liší od standardní diody. LED dioda vyzařuje z obnaženého PN přechodu a vede stejnosměrný proud pouze jedním směrem. Na rozdíl od žárovky dosahuje vysoké účinnosti, je mechanicky odolná, levná na výrobu, a proto je čím dál více využívána (kontrolky, displeje, osvětlení).

WICOP – nová koncepce LED od Seoul Semiconductor

WICOP (Wafer Level Integrated Chip on PCB) je kompletně nová koncepce výroby LED, která překračuje hranice stanovené současným řešením CSP (Chip Scale Package). Seoul Semiconductor poprvé celosvětově uspěl ve vývoji a výrobě WICOP již v roce 2012. Vzhledem k tomu, že LED je navržena tak, aby byl čip osazen přímo na DPS, není nutný žádný proces spojený se zapouzdřením čipu. Vzhledem k tomu, že čip není upevněn na substrátu, zůstává zachována jeho velikost. To je charakterizováno malými rozměry, vysokou efektivitou a účinnější tepelnou vodivostí.

Svítidla DRAGON jsou moderní průmyslovou řadou osvětlení typu High Bay. Jako jedny z prvních v Evropě využívají nejnovější technologii Wicop2 společnosti SEOUL Semiconductor, která patří mezi globální lídry v LED technologiích. Tato technologie nepotřebuje výrobní procesy, jako je umístění čipu na substrát a jeho připojení, běžné při výrobě konvenčních LED, a tedy i základní komponenty LED pouzdra, jako je substrát a zlaté přívody.

Svítidla DRAGON jsou určena pro práci v obtížných podmínkách jako je vysoká teplota  (70–90 °C), vysoká prašnost a vlhkost (IP66). DRAGON využívají vlastní patentovaný systém napájení MILOO-ELECTRONICS a mohou být standardně vybavena systémem řízení DALI. Svítidla jsou vyrobena z práškově lakované oceli a difúzního tvrzeného skla.

Porovnání výrobních procesů – běžná LED, CSP, WICOP

TRADIČNÍ LED ČIP

CSP

Žádný rám, žádný zlacený vodič
Používá podložku mezi čipem a deskou (PCB), velikost čipu < velikost PKG

WICOP

Žádný rám, žádný zlacený vodič, bez podložky a bez teplovodivé pasty
Přímý styk čipu s deskou (PCB), velikost čipu = velikost PKG